6.6
1 5
8.5/ 10
Tin ve Tina Film Bilgileri
Tin ve Tina

İspanya'da 1981 yılında geçen hikayede, Lola isimli genç bir kadın, kocası Adolfo ile mutlu bir yaşam sürmektedir. Hamile olan Lola, düğün gününde geçirdiği iç kanama sebebiyle düşük yapar. Kısa süre sonra ise artık hamile kalma ihtimalinin bulunmadığını öğrenir. Bu durum onu her geçen gün çöküşe doğru sürüklerken kocası Adolfo'dan bir teklif gelir. Yaşadıkları yere yakın olan bir manastıra gidip evlat edinme konusunda ikna eder. Oraya gittiklerinde ise Lola bir bebek yerine müzik yetenekleri olağanüstü olan iki ikiz çocukları evlat edinirler.

Tin ve Tina olan bu çocuklarla ilgili zaman ilerledikçe tuhaflıklar ortaya çıkmaya başlar. Lola, manastırda yaşadığı ani duygular sebebiyle düşünmeden evlat edindiği bu çocukların Kutsal İncil'i kelimesi kelimesine yorumlayan çılgın dindarlar olduğunu anlar. Onların Mesih'e, Tanrı'ya ve kurtuluşa takıntılı tutum ve davranışları, huzurlu aile hayatlarını her geçen gün daha da korku dolu bir cehenneme çevirir. Zaman ilerlemeye devam ettikçe büyük bir mucize gerçekleşerek Lola hamile kalır. Ardından ise işler yine yolunda gitmez ve Lola, Tin ve Tina'nın kendisini ve göksel kurtuluşu arayan bebeği tehlikeye atacağını düşünerek takıntılı hale gelir.

 

Rubin Stein'in senaryosunu yazdığı ve yönetmen koltuğunda yer aldığı 2023 yılı İspanya yapımı korku, gerilim ve gizem filmi, Netflix tarafından hazırlanmıştır. Milena Smit, Jaime Lorente, Carlos Gonzalez Morollon ve Anastasia Russo'nun başrolde oynadığı filmin süresi ise 119 dakikadır.

Orijinal Adı Tin & Tina Film Türü Gerilim, Gizem, Korku Film Kategori NetflixYabancı Filmler Film Dili Türkçe Altyazı, Türkçe Dublaj Film Kalitesi 1080p Yönetmen Rubin Stein Oyuncular Milena Smit, Jaime Lorente, Carlos González Morollón, Anastasia Russo, Teresa Rabal, Sergio Ramos, Joserra Leza, Luis Perezagua
  • İzlenme972
  • IMDb6.6
  • Süre119 Dakika
  • Yıl2023
  • Ülkeİspanya
Filme Yorum Yaz