7.3
1 8
8.8/ 10
Tenet Film Bilgileri
Tenet

Tenet izle ⚡ 2020 Netflix Bilim Kurgu türü Christopher Nolan ve John David Washington filmi Türkçe Dublaj veya Türkçe Altyazılı 1080p Full D izle.

Tenet, 2020 yılında yeni çıkan filmler arasında yer almasına rağmen gerek aldığı olumlu yorumlar gerekse de elde ettiği başarılar kapsamında pek çok kişinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. 2020 yılında ABD yapımı bir film olarak vizyona giren Tenet, casus filmi niteliği taşımaktadır. Vizyona girdiği sırada yalnızca yapıldığı ülkede değil, aynı zamanda 70 farklı ülkede de izlenmeye sunulmuştur.

Başrollerini Robert Pattinson, John David Washington ve Kenneth Branagh’ın paylaştığı Tenet filmi, Christopher Nolan yönetmenliğinde çekilmiştir. Kısa bir sürede elde ettiği başarısı hasılatından anlaşılan bu film, toplamda 363,7 milyon USD kazanmayı başarmıştır. Tenet filmi 2 saat 34 dakika'dır.

Tenet filminin konusu, dünyayı ele geçirmekte olan bir tehlikenin filmin kahramanı tarafından durdurulmaya çalışması şeklindedir. Filmde yer alan kahramanın gerçek zamanın ötesinde görev edindiği casusluk olayları, dünyanın karşılaştığı tehlikeler sonucunda bir savaş hikayesine dönüşür. Dünyanın kurtulabilmesi ve insanlığın derin bir nefes alabilmesi için kahramanın bu zorlu görevi yerine getirmesi şart olarak görülmektedir.

Filmin başrol oyuncusu John David Washington (Protagonist), uluslararası alanda görev edindiği casusluk adına pek çok alanda çalışma sağlar. Bu esnada meydana gelen bazı tehditler sonucu dünyanın güvenliği ve geleceği tehlike altına girer. Bu durumu önlemenin tek yolu ise zorlu bir yola çıkmak ve bu tehlikenin gitmesi adına savaşmaktır. Filmin kahramanı, çıktığı bu zorlu yolculukta başarılı olabilecek mi?

Tenet film karakterleri Protagonist, Neil, Kat, Passenger, Well-Dressed Man, Uniformed Official. Tenet oyuncuları John David Washington (Protagonist), Robert Pattinson (Neil), Elizabeth Debicki (Kat), Juhan Ulfsak (Passenger), Jefferson Hall (Well-Dressed Man), Ivo Uukkivi (Uniformed Official).

Tenet filmi En iyi Görsel Efekt Oscar'ı ödülünü almıştır.

Tenet izle 2020 filmi konusu, oyuncuları, karakterleri, youtube fragmanı, imdb puanı, beyazperde ve ekşi yorumlarıyla eleştirileri varsa serisinin diğer Christopher Nolan unutulmaz filmleri bu sayfada. Tenet 2020 izle filmi 4K kesintisiz donmadan 720p veya 1080p kalitede Netflix, hdfilmcehennemi, filmmodu ve Jet film makinesi ile tek parça donmadan Full HD film izle. Tenet Türkçe dublaj veya Tenet Türkçe altyazılı 1080p izleyin.

Orijinal Adı Tenet Film Türü Aksiyon, Bilim Kurgu, Casusluk, Macera Film Kategori Yabancı Filmler Film Dili Türkçe Altyazı, Türkçe Dublaj Film Kalitesi 1080p Yönetmen
Christopher Nolan
Oyuncular Andrew Howard, Elizabeth Debicki, Ivo Uukkivi, Jefferson Hall, John David Washington, Juhan Ulfsak, Rich Ceraulo Ko, Robert Pattinson
  • İzlenme24116
  • IMDb7.3
  • Süre150 Dakika
  • Yıl2020
  • ÜlkeABD
Filme Yorum Yaz
Tenet Yorumları
mükkemmel tebrik ederim
30.10.2022