8.2
1 23
8.2/ 10
Dolunay Katilleri Film Bilgileri
Dolunay Katilleri

Osage cinayetleri ve FBI'nın doğuşuna odaklanan bu hikayede, 1920'lerde Oklahoma'daki Osage Kızılderili topluluğunun zenginlikleri ve acı dolu geçmişinde yaşanan olayları konu edinmektedir.

 

Osage üyeleri, topraklarının altında bulunan petrolün farkına vararak büyük bir zenginlik elde ederler, bu da onları yeni bir yaşam tarzına sürükler. Ancak bu zenginlik, birçok gizemli cinayeti beraberinde getirir. Soruşturmaya kalkışanların peş peşe ölmesiyle şehirdeki korku artar ve FBI dava için atanır.

 

Yeni kurulan FBI'ın dedektiflerinden biri, bu gizemli cinayetlerin sırrını çözmek üzere görevlendirilir. Dedektif, davayı çözmek için Amerikalı Kızılderili bir ajan dahil olmak üzere özel bir ekip kurar. Ekip, bölgeye sızdığında, vahşetin ardında yatan dehşet verici bir sırrı gün yüzüne çıkarmaya başlar.

 

Apple imzalı olan Killers of the Flower Moon, Türkçe adıyla Dolunay Katilleri 2023 filmi yaşanan gerçek olaylardan ve bu konu hakkında yazılan bir kitaptan esinlenerek beyazperdeye aktarılmıştır. Dram, suç, tarihi, gizem, gerilim ve western gibi bir çok türü içinde barındıran filmin oyuncu kadrosunda Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Lily Gladstone, Jesse Plemons, Tantoo Cardinal, John Lithgow, Brendan Fraser ve Cara Jade Myers gibi önemli isimler yer almaktadır.

 

Eric Roth ve Martin Scorsese'nin senaryosunu yazdığı filmin yönetmen koltuğunda da Martin Scorsese yer almıştır. Ayrıca Dolunay Katilleri filminde, Leonardo DiCaprio, Jesse Plemons ve Lily Gladstone'un üstün performansları ile 3 oyuncunun da Oscar'a aday gösterilebileceği konuşulmuştu. Türkçe dublaj ve altyazılı multi dil seçeneklerinde ve full HD 1080p sürümünde paylaşacağımız film izleyecek olan herkese iyi seyirler dileriz.

Orijinal Adı Killers of the Flower Moon Film Türü Dram, Gerilim, Gizem, Suç, Tarih, Western Film Kategori Yabancı Filmler Film Dili Türkçe Altyazı, Türkçe Dublaj Film Kalitesi 1080p Yönetmen
Martin Scorsese
Oyuncular Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Lily Gladstone, Jesse Plemons, Tantoo Cardinal, John Lithgow, Brendan Fraser, Cara Jade Myers
  • İzlenme44281
  • IMDb8.2
  • Süre206 Dakika
  • Yıl2023
  • ÜlkeABD
Filme Yorum Yaz
Dolunay Katilleri Yorumları
Özet; Bugüne kadar ki tüm klişeler + 3 saat 20 dakika. İzleyin ama izlettirmeyin.
Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız BURAYA tıklayın.
27.10.2023