8.5
1 11
8.4/ 10
Sevginin Gücü Film Bilgileri
Sevginin Gücü
Sevginin Gücü (Leon) izle, 1994 yapım Léon The Professional Netflix filmi Türkçe Dublaj 720p ve Türkçe Altyazılı 1080p kalitede donmadan HD film izle.

Sevginin Gücü (Léon: The Professional) filmi, 1994 yılında gösterime giren 110 dakika uzunluğunda bir aksiyon, suç ve drama filmidir. Henüz 12 yaşındaki Mathilda profesyonel meslek olarak suikasçılık yapan Léon’un himayesi altına girip suikastçının mesleğini öğrenirken, onunla anormal bir ilişki kurar. Luc Besson yönetmenliğindeki Leon filminin IMDB puanı 8,5’tir. Jean Reno, Gary Oldman ile Natalie Portman ve Danny Aiello başrollerdedir.

Sevginin Gücü (Léon The Professional) Konusu


Léon profesyonel bir katildir. New York'ta yalnız yaşıyor ve işlerinin çoğunu bir mafyadan alıyor. Léon apartmanda bir kız çocuğu olan Mathilda ile tanışır. Çocuk, koridorun sonundaki dairede ailesiyle birlikte yaşıyor.

Bir gün, birkaç Stansfield tarafından yönetilen ajanlar babasını aramak için Mathilda'nın yaşadığı daireye baskın yapar. Adam, yozlaşmış polis memurlarından kokain çalmaktadır. İşler kızışır ve Stansfield meslektaşlarına tüm Lando ailesini öldürmelerini emreder.

Bu arada, Mathilda market alışverişinden dönmüştür. Ancak, koridorda yürürken kız, ailesinin başına korkunç bir şey geldiğini görür. Sonuç olarak, Mathilda kendi dairesinin önünden geçer ve Léon'un kapısına gider. Tetikçi ilk başta onu içeri almakta tereddüt eder, ama sonra fikrini değiştirir ve Mathilda'ya kapıyı açar.

Kısa süre sonra Mathilda, Léon'un yaşamak için insanları öldürdüğünü keşfeder. Bu nedenle kız, tetikçiye becerilerini öğretmesi için yalvarır. Mathilda, küçük kardeşinin ölümünün intikamını almak istemektedir.

İlk başta tereddüt etse de, Léon sonunda Mathilda'yı himayesi altına alır. Bir takdir ifadesi olarak, kız Léon'un dairesini temizler, onun ayak işlerini yürütür ve ona okumayı öğretir. Zaman geçtikçe Mathilda, Léon'a daha çok bağlanır.

Léon'dan temel becerileri öğrendikten sonra, Mathilda bir çantayı silahlarla doldurur ve Stansfield'ı öldürmek için DEA ofisine doğru yola çıkar. Bunu yapmak için, Mathilda binaya girmek için bir teslimatçı kız olarak rol yapar. Güvenliği geçtikten sonra Mathilda, silahlarını bırakacak bir yer bulmak için erkekler tuvaletine gider. Ancak, Norman kapının arkasında belirir ve onu pusuya düşürür.

1994 yapım Sevginin Gücü (Léon The Professional) Netflix filmi konusu, oyuncuları, youtube fragmanı, imdb puanı, beyazperde ve ekşi yorumlarını varsa serinin diğer filmlerini full hd film izle sitemizde bulabilirsiniz. 4K Filmi kesintisiz donmadan 720p veya 1080p kalitede hdfilmcehennemi, jet film modu ve film makinesi izleme keyfinin tadını çıkar. Sevginin Gücü Türkçe dublaj 720p izle veya Sevginin Gücü Leon Türkçe altyazılı 1080p izle. fullhdfilmizle5.org İyi Seyirler diler.
Orijinal Adı Léon Film Türü Aksiyon, Dram, Suç Film Kategori ExtendedMafyaYabancı Filmler Film Dili Türkçe Altyazı, Türkçe Dublaj Film Kalitesi 1080p Yönetmen
Luc Besson
Oyuncular Danny Aiello, Don Creech, Gary Oldman, Jean Reno, Keith A. Glascoe, Natalie Portman, Peter Appel, Willi One Blood
  • İzlenme20792
  • IMDb8.5
  • Süre110 Dakika
  • Yıl1995
  • ÜlkeABD
Filme Yorum Yaz
Sevginin Gücü Yorumları
Sağlam film
06.09.2022
iki saat nasıl geçti anlamadım.
24.08.2022