7.2
1 15
8.3/ 10
Don’t Look Up Film Bilgileri
Don’t Look Up
Don't Look Up film izle ⚡ 2021 Netflix Bilim Kurgu türü Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence filmi Türkçe Dublaj yada Altyazılı 1080p Full HD izle.

Don't Look Up, 2021 yılında Bilim Kurgu, Dram ve Komedi türünde vizyona giren başrollerinde Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Ariana Grande ve Timothée Chalamet gibi ünlü isimlerin yer aldığı Netflix filmidir. Don't Look Up filmi 2 saat 25 dakikadır. Ayrıca Don't Look Up filmi Oscar ödülü için adı geçmesine rağmen şimdi den AFI Yılın Filmleri ve Amerikan Senaryo Yazarları Birliği Film Dalında En İyi Özgün Senaryo Ödülü aldı. Film Amerika Birleşik Devletlerinin Massachusetts eyaletinde yer alan Boston şehrinde çekildi.

Don't Look Up filmi konusunda konusunda, iki gökbilimcinin dünyaya yaklaşan bir göktaşına, yetkilileri inandırmaya çalışırken başlarına gelen olayları konu edinir. Kate ve Dr. Randall Mindy, gezegeni yok edebilecek kadar büyük kuyruklu yıldızı ve bunun dünyaya yaklaştığını keşfeder. Ancak bunu yetkililere ve insanlara anlatmak sandıkları kadar kolay değildir. Bunun üzerine farklı medya platformları üzerinden konuyu halka duyurmayı planlarlar. Kate ve Dr. Randall Mindy ikilisi tüm vakitlerini ve çabalarını bunun için harcarken hiçbir şey planladıkları gibi olmayacaktır. Ayrıca başlarına gelecek olaylardan da habersizlerdir. Spoiler bilgi oldupu için bundan sonrasını okumayınız:) Filmin sonunda kuyrukluyıldız dünyaya çarpıp bütün gezegeni yok ediyor.

Don't Look Up film karakterleri Dr. Randall Mindy, Kate Dibiasky, President Orlean, Brie Evantee, Dr. Teddy Oglethorpe, Jason Orlean.

Don't Look Up film oyuncuları ve rolleri Leonardo DiCaprio (Dr. Randall Mindy), Jennifer Lawrence (Kate Dibiasky), Meryl Streep (President Orlean), Cate Blanchett (Brie Evantee), Rob Morgan (Dr. Teddy Oglethorpe), Jonah Hill (Jason Orlean).

Meryl Streep'in canlandırdığı Başkan Orlean karakteri saç renginden anlaşıldığı üzere Donald Trump'tan esinlenilmiş.

Jonah Hill’in canlandırdığı Jason Orlean karakteri film den başkan Orlean'ın oğlu rolünü üstlenirken, burnu hava da özel kalem olduğu için de Jason Orlean karakteri Donald Trump'ın damadı Jared
Kushner'ı canlandırdığı sosyal medya da izleyiciler tarafından büyük çoğunlukla kabul gördü.

Mark Rylance’ın hayat verdiği Peter Isherwell karakteri ise filmde büyük bir teknoloji devinin CEO'su olarak rol almış. Film de Apple gibi bir şirketi yöneten Isherwell, Steve Jobs'a benzetiliyor.

Cate Blanchett’in canlandırdığı Brie Evantee ve Tyler Perry’nin Jack Bremmer karakterleri de film de her konuyu mizah ile ele alıp eleştirdikleri için Brie Evantee'yi, MSNBC’nin Morning Joe programının yardımcı sunucusu Mika Brzezinski'den esinlenilmiş. Yönetmen Adam McKay, bir başka röportajında bu ikilinin aslında The New York Times'ın bir hicivi olduğunu kabul etmiş.

Ariana Grande'nin Riley Bina karakteri ise aslında kendi karikatürünü oynamış. Riley karakteriyle aslında günümüz dünyasında ünlü isimlerin medyatik olaylar nedeniyle neler yapabileceğini canlandırmış.

Beyazperde eleştirisi ve Ekşi yorumları: Don't Look Up filminin tek eksiği uzun ve tekrarlayan konuların çok olması, onun dışında film verdiği dersler içerdiği kara mizah oyuncuların gerçekçiliği yani karakterlerdeki korkuyu hissediyorsunuz karakterin anlatmak isteyip anlatamadığındaki sinirini hissediyorsunuz. Genel olarak Leonardo ve Jennifer'in oyunculuğu beğenildi.

Don't Look Up izle 2021 filminin konusu, oyuncuları, karakterleri, youtube fragmanı, imdb puanı, beyazperde ve ekşi yorumlarıyla eleştirileri varsa serisinin diğer DiCaprio, Jennifer Lawrence ve Ariana Grande filmleri bu sayfada. Don't Look Up 2021 izle filmi 4K kesintisiz donmadan 720p veya 1080p kalitede bedava olarak ücretsiz Netflix, hdfilmcehennemi, filmmodu ve Jet film makinesi ile donmadan Full HD film izle keyfinin tadını çıkar. Don't Look Up Türkçe dublaj izle ya da Don't Look Up Türkçe altyazılı izle. Don't Look Up filmi Full HD izleyin, Keyifli seyirler.
Orijinal Adı Don't Look Up Film Türü Bilim Kurgu, Dram, Komedi Film Kategori NetflixYabancı Filmler Film Dili Türkçe Altyazı, Türkçe Dublaj Film Kalitesi 1080p Yönetmen Adam McKay Oyuncular Ariana Grande, Cate Blanchett, Himesh Patel, Jennifer Lawrence, Jonah Hill, Kid Cudi, Leonardo DiCaprio, Mark Rylance, Melanie Lynskey, Meryl Streep, Michael Chiklis, Rob Morgan, Ron Perlman, Timothée Chalamet, Tyler Perry
  • İzlenme92904
  • IMDb7.2
  • Süre138 Dakika
  • Yıl2021
  • ÜlkeABD
Filme Yorum Yaz